Naprawa elektronicznych sterowników turbosprężarki

Elektroniczny sterownik turbosprężarki

W ciągu ostatnich kilku lat w branży Turbosprężarek , wielu producentów nie dokonało większych zmian w konstrukcji turbo. Jednak wprowadzili do obsługi zmiennej geometrii elektroniczny siłownik zastępując popularny zawór zwany potocznie „gruszką”. Siłownik elektroniczny zawiera obwody elektryczne, które podają impuls i sygnały do silnika, który przesuwa ramię siłownika podłączone do zmiennych łopatek. Nie ma z góry ustalonych pozycji start i stop w obrębie napędu turbosprężarki. Pozycje te są nieco różne dla każdej turbosprężarki, dlatego napęd elektroniczny jest specyficzny dla każdego urządzenia. Mimo że wygląda tak samo zakres działania dla wielu turbin jest inny.

Usługi testowania

W pracowni TurboKing firmy M.G. Serwis wykonamy test elektronicznych siłowników za pomocą specjalnych testerów za jedyne 80 zł brutto.

Serwis

Oferujemy naprawę elektronicznego sterownika, dostarczonego przez klienta. Wystarczy wysłać istniejący siłownik elektryczny do nas ze swoimi danymi kontaktowymi lub odwiedzić nas w siedzibie firmy, możemy przetestować elektroniczny napęd w 100% jego sprawności.