Jak wygląda regeneracja

Z dumą możemy stwierdzić, że proces regeneracji turbosprężarek przez firmę M.G. Serwis spełnia światowe normy jakości. Bogaty w wiedzę zespół, oraz rozbudowany park maszynowy pozwala na zapewnienie najwyższej jakości usług. Jesteśmy pewni naszej pracy, oraz użytych komponentów do regeneracji turbosprężarek dlatego na wszystkie nasze usługi dajemy 24 miesiące pisemnej gwarancji bez limitu kilometrów na wszystkie usługi wykonane przez naszą firmę. Po każdym etapie naprawy jest drukowany raport generowany przez maszyny w celu potwierdzenia najwyższej jakości usług. Wybierając firmę zawsze muszą Państwo pytać o protokoły takie jak Raport z wyważania, Raport z ustawiania zmiennej geometrii, Raport z naprawy sterowników turbosprężarki, oraz raport przyczynowo-skutkowy uszkodzeń turbosprężarek. Rynek jest zalany przez naprawiaczy garażowych bez sprzętu i wiedzy, jeżeli ktoś nie chce Państwu wystawić takich dokumentów oraz potwierdzenia naprawy czyli paragonu/faktury oznacza to, że jest to firma bez specjalistycznego sprzętu i należy się takich wystrzegać, gdyż naprawa może i będzie tania, ale niestety na chińskich komponentach, a turbosprężarka ulegnie ponownej awarii oraz nigdy nie będzie spełniała wymaganych parametrów. Na wszystkie usługi wystawiamy komplet dokumentów, oraz fakturę lub paragon.

PROCES REGENERACJI W NASZEJ FIRMIE

1) Rozebranie turbosprężarki, ocena uszkodzeń i ich analiza Pierwszym etapem regeneracji turbosprężarki jest jej rozebranie na stanowisku brudnym w naszej firmie. Tylko dokładna kontrola poszczególnych elementów oraz wiedza osoby zajmującą się regeneracją jest w stanie ustalić przyczynę awarii. Na tym etapie sprawdzamy także sprawność actuatatora pneumatycznego lub elektronicznego.

2) Mycie wstępne - Następnym etapem regeneracji jest mycie wstępne wszystkich części nadających się do dalszej eksploatacji w myjce warsztatowej z detergentem w celu usunięcia pozostałości oleju i innych zanieczyszczeń.

3) Mycie w myjce wysokociśnieniowej z podgrzewaniem detergentu. Nie wszystkie zabrudzenia można usunąć w myjce warsztatowej, dlatego następnym elementem regeneracji jest ponowne mycie części w myjce wysokociśnieniowej z podgrzewaniem płynu do temperatury 80 stopni.

4) Mycie elementów w myjce ultradźwiękowej. Niektóre elementy turbosprężarek wymagają mycia w myjkach ultradźwiękowych. W celu zwiększenia mocy czyszczenia roztwór czyszczący jest podgrzewany do 70 stopni.

5) Szkiełkowanie - Wyczyszczone elementy zostają poddane szkiełkowaniu mikro kulkami szklanymi o odpowiedniej granulacji. Dzięki temu procesowi możemy pozbyć się reszty zabrudzeń, których nie udało się nam usunąć w poprzednich etapach. Po szkiełkowaniu części wyglądają jak nowe. Szkiełkowanie nie powoduje uszkodzenia materiałów.

6) Przygotowanie nowych części. Następnych etapem jest przygotowanie nowych części, które zostaną wymienione w następnych etapach. Używamy tylko części z najwyższej półki. W procesie regeneracji nie uznajemy skrótów i oszczędności na częściach.

7) Wymiana części rdzenia lub użycie nowego rdzenia. Jeżeli stara obudowa nadaje się do ponownego wykorzystania to wymieniamy wszystkie części środka na nowe: wirnik, koło kompresji, talerzyk, zestaw naprawczy. Wszystkie elementy montujemy w korpusie.

8) Wyważanie rdzenia na maszynie. Wyważenie rdzenia jest kluczowym elementem naprawy każdej turbosprężarki. W tym celu wykorzystujemy maszynę światowej sławy producenta Cimat. Po dokładnym wyważaniu turbosprężarka nie odbiega parametrami od nowej.Zawsze drukujemy raport z wyważania !

9) Wymiana lub użycie wyczyszczonej zmiennej geometrii. Jeżeli turbosprężarka jest wyposażona w układ zmiennej geometrii, to wymieniamy ją na nową, chyba że stara nie jest zużyta i nadaje się do dalszej eksploatacji. Jeżeli nie widzimy potrzeby jej wymiany na nową, nie robimy sztucznych kosztów dla klienta.

10) Montaż rdzenia i obudowy. Wszystkie elementy są montowane zgodnie z wytycznymi. Używamy zawsze nowych śrub. Montaż sprężarki jest przeprowadzany w strefie czystej

11)Ponowne sprawdzanie aktuatora. Do prawidłowej diagnozy i ustawienia używamy najnowszych testerów. Sprawdzanie następuje w strefie czystej. Drukujemy raport z ustawiania !

12) Ustawianie zmiennej geometrii. Do ustawiania zmiennej geometrii używamy najlepszej maszyny na rynku firmy Cimat. Maszynę cechuje dokładność pomiarów oraz bazę danych na bieżąco aktualizowaną, dzięki której możemy ustawić dostępne turbosprężarki na rynku. Testujemy przepływ spalin przez łopatki zmiennej geometrii oraz wydajność turbosprężarki. Zawsze drukujemy raport z ustawiania zmiennej geometrii !

13) Naprawa sterowników elektronicznych. Jeżeli jest taka potrzeba naprawiamy sterowniki elektroniczne na częściach najwyższej jakości. Używamy do tego najnowszego oprogramowania. Drukujemy raport z naprawy !

14) Pakowanie turbosprężarki. Ostatnim elementem jest przygotowanie zregenerowanej turbosprężarki do wysyłki lub odwiezienia jej do klienta. Zregenerowana turbosprężarka jest zawsze odpowiednio zabezpieczona oraz posiada komplet dokumentów z naprawy. W okolicy do 50 km od Koszalina odbieramy i odwozimy sprężarki w cenie. Zależy nam na kontakcie z klientem i stałej współpracy.

Na wszystkie usługi dajemy pisemną gwarancję na 24 miesiące bez limitu kilometrów. ZAWSZE wystawiamy paragon/fakturę na nasze usługi. Szukamy warsztatów do współpracy, oferujemy dogodne warunki współpracy oraz nagrody dla najbardziej zaangażowanych.